Kategorie

Przewody elektryczne – ważny wybór
Instalacja elektryczna jest potrzebna w każdym budynku. Jej właściwy montaż i jakość użytego materiału ma bardzo duże znaczenie. Rynek okablowania to ogromny wybór przewodów elektrycznych i kabli. By łatwiej było wybrać o właściwych parametrach, najlepiej udać się do hurtowni elektrotechnicznej, żeby uzyskać fachową pomoc.

przewody elektryczne

Wybór przewodów elektrycznych i kabli to wbrew pozorom ciężkie zadanie, a nieodpowiednio wykonane może zaważyć na naszym bezpieczeństwie. Dlatego też w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady eksperta, którą uzyskać można w sklepie dla elektryka. W Gdańsku odpowiednim do tego miejscem jest Hurtownia Elektrotechniczna Electric, która w swoim asortymencie posiada szeroki wybór przewodów elektrycznych i kabli różnego rodzaju, a jej pracownicy zawsze służą fachową poradą.

Funkcje przewodów elektrycznych

Przewody elektryczne i kable w instalacjach zawsze pełnią określoną rolę. Wyróżnia się przewód fazowy (L), będący pod napięciem fazowym. Służy on do przesyłania energii elektrycznej w sieci energoenergetycznej. W układzie trójfazowym przewody liniowe odróżnia się za pomocą symboli oraz przypisanych do nich kolorów.

Przewód neutralny – N – to przewód elektryczny połączony z punktem neutralnym sieci elektroenergetycznej. Służy do przesyłu energii dla odbiorników jednofazowych zasilanych napięciem fazowym i oznaczony jest kolorem jasnoniebieskim.

Służący do ochrony przed porażeniem prądem przewód ochronny (PE) może być przewodem uziemiającym lub wyrównawczym i jest zawsze żółto-zielony.

Ochronno-neutralny przewód PEN to przewód elektryczny, który łączy funkcje przewodów neutralnego i ochronnego. Również oznaczony jest kolorami żółtym i zielonym, ale na jego końcówce znajduje się kolor niebieski.

Przewód odgromowy podczas normalnej pracy nie jest pod napięciem i ma za zadanie ochronę przed wyładowaniami atmosferycznymi.

Powyższe informacje to tylko ułamek wiedzy na temat przewodów elektrycznych. Po więcej warto się zwrócić do dobrej hurtowni elektrycznej. W sklepie Electric w Gdańsku oferujemy szeroki wybór przewodów elektrycznych i kabli, profesjonalne doradztwo, a także doświadczoną ekipę instalatorską, która kompleksowo zamontuje w wybranym miejscu instalację elektryczną i teleinformatyczną.

Nie ma zadania, któremu nie sprostamy!

Przeczytaj nasz poprzedni wpis: Hurtownia kabli w Gdańsku na miarę nowoczesnego klienta.