Oprawy i oświetlenie LED. Oświetlenie w domu.

Niestety w naszym kraju słońce o pewnej porze dnia zachodzi i robi się ciemno. Dlatego też w każdym domu potrzebne jest sprawne oświetlenie. Ale nie chodzi tutaj tylko o to, aby dom oświetlić, ale też aby samo światło dawało poczucie bezpieczeństwa i zachęcało do odpoczynku. Ponadto oświetlenie jest bardzo ważną częścią aranżacji każdego domu.

Jaki rodzaj oświetlenia?

Warto od razu zaznaczyć na planie aranżacji domu, gdzie potrzebne nam będzie oświetlenie funkcjonalne, a gdzie chcemy zamontować dodatkowe punkty świetlne, których zadaniem będzie tylko ładny wygląd i na przykład podkreślenie schodów czy półek w salonie. Taki rodzaj oświetlenia nazywany jest też światłem otaczającym. Drobne punkty świetlne wcale nie muszą występować nad półkami czy schodach czy w szafie wnękowej. Generalnie możemy nawet z niego całkiem zrezygnować, ale wtedy oświetlenie funkcjonalne musi docierać do każdego zakamarka pokoju. Głównym zadaniem tego typu oświetlenia jest poprawa stanu oświetlenia w pomieszczeniu, a wieczorową porą jest to główne oświetlenie w domu. Trzeba więc dobrze dobrać moc żarówek czy lampek LED, aby każde pomieszczenie było dobrze, lecz nie za mocno oświetlone.

Żarówka, lampka czy LED?

Oprawy i oświetlenie LED wygrywają w rankingach na najciekawsze, najtańsze i najbardziej ekologiczne źródło światła dla domu. Dlatego też wiele osób wybiera właśnie LED-y. Mogą one mieć różną moc natężenia, dlatego nadają się zarówno do zastosowania w oprawie a'la żyrandol na środku sufitu, jak i jako kinkiety czy też w lampkach do kącika czytelniczego w salonie. LED-y są też świetne w wypadku, gdy chcemy oświetlić schody wewnętrzne albo podświetlić blat kuchenny znajdujący się pod wiszącymi szafkami w kuchni. Tradycyjne żarówki żarowe i tak już nie mają prawa bytu, zatem warto zainwestować w nowoczesne i ekologiczne oświetlenie LED.

electric_spiral