Kable i przewody.

Kabel kablowi nie równy, mówi stare przysłowie elektryków. Wszystkie na pozór wyglądają tak samo. Jednak każdy kabel jest inny. Po kablu prąd dociera do naszych gniazdek. Warto więc zadbać, by instalacja zbudowana została z wysokiej jakości materiałów, dobranych pod kątem przewidywanego obciążenia.

Wybór kabli

Różnic jest wiele, począwszy od przekroju, jedno lub wielożyłowego po materiały do jego produkcji użyte. Każdy kabel, musi wytrzymać obciążenie odbiorników, które będą podłączone do linii. Również typ kabla jest ważny, inną rolę spełni kabel ziemny, inną miękki a inna instalacyjny, którym możemy prowadzić instalacje podtynkowe. Dobór wymaga fachowej wiedzy, więc jeśli masz problem z wyborem, pracownicy Hurtowni Electric chętnie Ci pomogą.
1432794875_5d12da9d4b_z
Bezpieczeństwo

Należy pamiętać, że uszkodzony kabel elektryczny jest bardzo niebezpieczny, nadepnięcie na poprzecinaną instalację może być śmiertelne. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo swoje i osób które mogą mieć kontakt z instalacją, naprawiając lub wymieniając zniszczone elementy sieci elektrycznej. Kabel można wymienić- życia już nie. Warto też zadbać o właściwe podłączenia i nieprzesilanie instalacji.